Merhaba Ben Koala

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Instagramda ders notları paylaşıyorum. Hap bilgiler şeklinde paylaşımlarım var. 2020 KPSS’den sonra artık biraz daha rehberlik ve genel içeriğe dönme fikrine düştüm. Neden derseniz diğer safyalar gibi sizi özel hayatımla meşgul etmedim sadece işe yarar içerik üretmeye çalıştım fakat beğeniler çok azdı. Hal böyle olunca Koala artık vaktini harcayıp uğraşmak istemiyor. Koala’yı üzdüler 🙁

Atalarımızın da dediği gibi; “Ne kadar ekmek o kadar köfte…”

Onun haricinde Koala kimdir dersek, bilgisayar öğretmeniyim. 2015’te Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite’sinden mezun oldum. Yüksek lisans yaparım diye düşünerek okul derslerine ağırlık verdim o sene KPSS’ye çalışmadım pek. Zaten nasıl çalışılır bilmiyordum. O sene bir alım yaptı. Puanlar 75’lere doğru düştü. Sonra ne mi oldu. Bizim ders önemsenmemeye başlandı. Herkes bilgisayar biliyor diyorlar. (Burada yazar kahkaha atıyor) Aynen herkes bilgisayar biliyor o yüzden gerek yok bize. Puanlarımız 82’lere çıktı. Bizim bölümdekiler de nasıl ders çalışıyorsa artık. Yanlış çalışmalar sonucu yıllarca iyi sonuçlar alamadım. Ücretli öğretmenlik yapıyorum. Hiç yoktan tecrübe kazanayım diyorum ve kendi işimi yapayım düşüncesindeyim. Artık herhangi bir memurluğa açığım sonra öğretmenlik denerim. Özel okulları düşünmedin mi derseniz. Bir sene çalıştım Fen Lisesi’nde orada da bilgisayar yoktu. Bilgisayarsız bilgisayar dersi vermek gerçekten sıkıcı. MEB’te sanki her okulda bilgisayar var diyeceksiniz. Evet yok ama en azından kadrolu olduğum için okula bilgisayar bulmak için daha rahat çabalarım ki ilk ücretli olduğum okulda bankalardan bilgisayar isteyip 10 tane bilgisayar bağışı yaptırmıştım. Çok süper bilgisayarlar değil ama iş görürdü…

Sitemde sizlere KPSS yolunda fayda sağlayacak içerikler paylaşacağım. Önerileriniz olursa bana siteden veya instagramdan ulaşabilirsiniz.

Neden Atanamadım?

Sadece Tarih Dersi Yok!

2014 yılında tarih dersinde sorular azıcık detay çıktı. Sonrasında “Tarihin Pusulası” kitabı ün yaptı ve herkes deli gibi sadece tarihten sınava girecekmiş gibi tarihe çalışmaya başladı. O salaklığını yapanlardan biriyim. Vaktimin çoğunda tarih izliyordum. Diğer derslere pek bakmıyordum yapılır diye.

Az Soru Çözmek!

2018 yılında uzaktan eğitime kaydoldum. Dershaneler pahalı geldi. 2500-3000 TL civarıydı. Hocalarına baktım hangi dershanede hangi hocalar giriyor diye. Bazılarında bir iki tanıdığım hoca vardı bazısında yoktu. Sonra uzaktam eğitimlere baktım. Tekuzem ve Eğitimdeyiz kurumlarını buldum. Öğretmen kadrosuna baktım Tekuzem’deki eğitim bilimleri hocalarını tanıyordum İhtiyaç’ın tekrar kampında izlemiştim sevmiştim bu sebeple Tekuzem’i tercih ettim. İyi bir sonuç aldım. Fakat daha fazla soru çözsem daha da iyi olurdu diye düşünmekteyim. 2020 KPSS için evden hazırlandım korona başlayınca adam akıllı çalışmaya başladım diyebilirim. 2018’e yakın sonuç aldım. Hatalarımdan en önemlisi az deneme ve soru çözmek bence.

Aldığım Puanlar

2015 58.32puan
2016 66.81puan
2017 68.67puan
2018 76.88puan
2020 77.37puan

Aklınıza takılan sormak istediğiniz bir şey varsa bana yazabilirsiniz.